Smart vykurovanie - POLOM s.r.o. Žilina

Bytčická 89 Žilina 0905034621,0905764772

Prejsť na obsah

Smart vykurovanie

WIFI smart home
Trochu teórie: Šetrenie plynu. Najjednoduchšie   šetrenie pri kúrení je inštalácia TRW (termoventilov) v bytových jednotkách s centrálnym vykurovaním.Spravidla sa montuje 4-5 ventilov ,podľa počtu radiátorov v byte a WIFI brána Zigbee pripojená na WIFI. Odporúčané nastavenie ventilov je Obývacia miestnosť 22 st., spálňa 18 st., kúpeľňa 20st., detská izba 22stupňov. Temperovanie 15st. Na termoventiloch sa v aplikácii  nastaví denná a nočná teplota pre každú izbu samostavne s dobou trvania, *manuálny režim umožní  manuálnu zmenu teplôt v jednotlivých miestostiach, *ECO( úsporný režim)  čiže temperovanie  celého bytu  odporúčané  15 stupňov  napríklad pri odchode do práce a * Dovolenka je to ECO úsporný režim s nastavením  obdobia-počet dní dovolenky. V princípe platí zníženie teploty na TRW o 5 stupňov zmení teplotu v miestnosti o 1 stupeň a ušetrí od 6 do 10% energie. Na úsporu ako takú majú vplyv  poschodie,susedia,zateplenie a spôsob rozpočtovania spoločných priestorov. Úspory sa prejavia až po ročnom zúčtovaní.

V rodinných domoch,menších firmách s vlastným vykurovaním platia tie isté podmienky s tým ,že sa zostava rozširuje o ovládanie kotla. Merateľnosť úspor sa dá sledovať (pokiaľ evidujete mesačne spotrebu) okamžite. Systém má aj schopnosť automaticky  prejsť do ECO stavu pri odchode z domu . Pokiaľ sú všetky TRW zavreté dôjde k prechodu kotla do pohotovostného režimu čo predstavuje ďaľšiu úsporu.

Systém sa dá efektívne využiť  v mode **Dovolenka (počas víkendov) v obecných úradoch, školách, v menších  zdravotných zariadeniach  a ubytovacích zariadeniach .
Návrat na obsah